Jdi na obsah Jdi na menu
 


O seriálu

Náš příběh začíná na Jamajce, kde se jedna ovdovělá kosmetička - Carol Fosterová (Suzanne Somers) - zamilovala do rozvedeného stavitele Franka Lamberta (Patrik Duffy). Láska na první pohled způsobila, že se ještě na Jamajce vzali... Později sice zjistí, že sňatek nebyl právoplatně uzavřen, ale ani tato komplikace je nezaskočí a svatbu zopakují. Frank se se svými dětmi a prasetem ihned po návratu z dovolené, resp. vyzrazení manželství s Carol, nastěhuje k Fosterovým, čímž oběma stranám způsobí pořádný šok. Frank by sice Fostertovým nijak nevadil, zato jeho ratolesti ano a mezi dětmi začne nefalšovaná válka.

JT (Brandon Call) se s Danou (Staci Keanan) již znají ze školy, kde jí (snad po nevydařené schůzce) strčil do skříňky krysu. Karen (Angela Watson) je Al (Christine Lakin) pro smích kvůli tomu, že myslí stále jen na krásu a kluky, zatímco Alicia (Al) je takové zvláštní děvče, které vyrůstalo mezi chlapci, má rádo sport a nesnáší typicky "dívčí" záležitosti - např. módu nebo make-up. Mark Foster (Christopher Castile) je rodinný génius, má však pro svou přílišnou chytrost problémy (nejen) s dívkami.

Aby to nebylo málo, v kosmetickém salónu, který je součástí domu, pracuje Carolina svobodná a neustále vdavekchtivá sestra Penny Baker (Patrika Darbo) a jejich matka Ivy (Peggy Rea), které rády přispějí do rodinného ruchu. Ze strany Lambertových je tu kromě otce a dětí navíc zvláštní synovec Cody Lambert (Sasha Mitchell), který se usídlí v karavanu na dvorku.

S přibývajícím časem se hrany obrušují a problémy mezi rodinami ustupují do pozadí a spíše se soustředí na spory JT-Dana/Al a Dana/Al-Karen. Cody časem odchází do Ruska, Frankovu firmu jednu chvíli decimuje pohroma jménem Flash (Jeff Juday), Carol si přivádí přítele Jean-Luca Rieupeyrouxe (Bronson Pinchot), s nímž také ve městě vybuduje nový salon. V prostorách starého je pak vytvořen byt pro JTho a jeho nejlepšího kamaráda Riche (Jason Mardsen), kterého ovšem zbytek rodiny - alespoň zezačátku - příliš nemiluje.

Frankvi a Carol se také narodí společné dítě, dcera Lilly (Emily Mae Young). JT si najde přítelkyni - šikovnou a pohlednou automechaničku Samanthu Milano (Alexandra Adi) a Dana se oproti vší logice zamiluje do Riche.

***

V době, kdy se Patrick Duffy vrátil k natáčení Dallasu (tedy kolem roku 1986), měl ve smlouvě podmínku, že po jeho skončení mu bude nabídnuta role v dalším seriálu a jelikož toužil po změně, byl v roce 1991 jedním z autorů koncepce Kroku za krokem, kde si chtěl odpočinout od role Bobbyho Ewinga :-). Druhou stopu také zanechal v podobě synovce Codyho, protože si vybral Sashu Mitchella, s nímž měl dobré předchozí zkušenosti. Sashovi bohužel v roce 1996 rodinné problémy a zatčení zabránily pokračovat a se seriálem se symbolicky rozloučil až v samém závěru.

Seriál vznikl na objednávku stanice ABC, která potřebovala pořad do pátečního bloku rodinných seriálů TGIF, kde měl nahradit Plný dům (Full House), jenž byl pro vysokou sledovanost přesunut do hlavního vysílacího času v úterý. Zajímavostí je, že seriály se měnily (ať už kvůli jejich dokončení nebo zrušení), ale Krok za krokem se držel po sedm sezon, poté jej bohužel potkal podobný osud - ne však pro nízkou sledovanost, ale víceméně pro nedostatek financí, vyčerpání tvůrčího potenciálu autorů a především se nehodil do koncepce stanice CBS, jíž byl v roce 1997 ještě s několika dalšími seriály, které stihl stejný osud, prodán... ABC také prodeje později litovala, když sama téměř pohřbila TGIF.

Několik úvodních epizod bylo natočeno v létě 1991 a 21. září pak následovala ostrá premiéra. Seriál sklidil nadšené ohlasy a tak byla od podzimu do jara 1992 natočena celá první série. V první řadě vystupovali Frank, Carol, Dana, JT, Karen, Al, Mark, Brendan, Cody, Penny a Ivy, tyto dvě postavy však byly od druhé řady vypuštěny.

2-5. řada se natáčely vždy ve čtyřech vlnách - první začátkem podzimu, druhé před Vánoci, třetí po Novém roce a poslední na jaře, přičemž se vysílalo od září do května, s měsíční přestávkou přes Vánoce. Od 5. řady přibyla postava Lilly, jež se narodila na samém závěru 4., Rich, po zmíněných problémech Sashy Mitchella odchází Cody a konec 5. řady kazí postava Flashe, který jej měl nahradit.

Poslední dvě sezóny se odlišují. V první řadě byl Brendan Call v září 1996 při přepadení postřelen do obou rukou a v době, kdy se zotavoval ze zranění, se natáčení pochopitelně zastavilo. V té době ale bylo natočeno jen prvních 7 epizod 6. řady, zbytek byl dokončen na jaře 1997 a vše se vysílalo od března do srpna. Také se zde nevyskytují žádné vánoční nebo halloweenské speciály. Poté byl seriál prodán CBS, která jednotlivé epizody 7. řady vysílala nepravidelně a derniéra v podobě té poslední, 160., se konala 5.6.1998...

Postavy ze seriálu:

Jmeno: Brandon Call
Spravne jmeno: Brandon Spencer Leo Call


Postava: John Thomas Lambert
Rocnik: 1 - 6
Vek: 20
Datum narozeni: 17.11.1976
Barva oci: hneda
Sourozenci: sestry Tandi a Dee Anne a bratr Dustin
Zije v: Saugus, California
Filmografie: Santa Barbara, Jagged Edge, The Richest Cat in the World, Life with Lucy, The Charmings, Warlock, The Gifted One, Slepa zurivost (Blind Fury), The Adventures of Ford Fairlane, For the Boys, Pobrezni hlidka (Baywatch)

Jmeno: Josh Byrne
Postava: Brendan Lambert


Rocnik: 1 - 6
Vek: 13
Datum narozeni: 15.2. 1984
Misto narozeni: Los Angeles, California
Sourozenci: zadni
Milacci: zlaty retriever Rusty, kocka Bandit, hroznys a jesterka
Filmografie: The Family Man, Who's the Boss ?, Superstar Kids Challenge, Mr. Saturday Night

 Jmeno: Patrick Duffy
Postava: Frank Lambert


Rocnik: 1 - 6
Vek: asi 47
Datum narozeni: 17.3.
Misto narozeni: Townsens
Vyska: 185 cm
Vaha: 90 kg
Stav: zenaty (manzelka Carlyn - baletka)
Deti: synove Padraic (19) a Conor (14)
Filmografie: Dallas, The Last of Mrs.Lincoln, Strong Medicine, Daddy, Hurricane, The Strangers who Looks Like Me, Enola Gay, Too Good to be True, Children of the Bride, Vamping
Dalsi prace: reziser

Jmeno: Christopher Castile                                             
Postava: Mark Foster


Rocnik: 1 - 6
Vek: 16
Datum narozeni: 15.6.1980
Sourozenci: sestra Bethany
Milacci: pes Dougie, zelva, rybicka a krecek
Zije v: Los Angeles, California
Filmografie: My Two Dads, Going Places, The Family Man, The Fanelli Boys, American Dreamer, Empty Nest, Not Necesarily the News, Beethoven, Beethoven II

 Jmeno: Sasha Mitchell
Postava: Cody Lambert


Rocnik: 1 - 5
Vek: 29
Datum narozeni: 27.7.1967
Misto narozeni: Los Angeles
Vyska: 188 cm
Barva oci: hneda
Stav: zenaty (Jeannette Denise)
Deti: Pavlina (8), Caroline (5) a Jocelyn (2)
Zije v: Los Angeles
Filmografie: Dallas, Pleasures, Not Quite Human, Death Before Dishonor, Spike of Bensonhurst, Parent Trap Hawaiian Honeymoon, Kickboxer 2: The Road Back, Kickboxer 3: The Art of War, Kickboxer 4: The Aggressor, Class of 1999 II: The Substitute
Dalsi prace: model
Zajimavost: ovlada kickbox; ohledne jeho problemu se zakonem - pry stravil 60 dni ve vezeni, za napadeni manzelky. Mozna fama, ale jestli ne, vezme to clovecce iluze.

Jmeno: Staci Keanan
Postava: Dana Foster


Rocnik: 1 - 6
Vek: 21
Datum narozeni: 6.6.1975
Filmografie: Many Happy Returns, How to be a Man, I'll Take Manhattan, Summer Safari, My Two Dads, Going Places, Lisa
Dalsi prace: modelka
Zajimavost: ceny - Best Young Actress Starring in a New Comedy Series (a Youth in Film Award), a 16 Magazine Award for Top TV Newcomer

 Jmeno: Christine Lakin
Spravne jmeno: Christine Helen Lakin

Postava: Al Lambert
Rocnik: 1 - 6
Vek: 18
Datum narozeni: 25.1. 1979
Misto narozeni: Dallas, Texas
Sourozenci: zadni
Zije v: Atlanta
Filmografie: The Rose and the Jackal

Jmeno: Suzanne Somers
Postava: Carol Lambert


Rocnik: 1 - 6
Stav: vdana (uz podruhe, prvni manzel Bruce - detsky psycholog, druhy Alan Hamel)
Deti: syn Bruce z prvniho manzelstvi, nevlastni dcera Leslie a syn
Zije v: ve velkem dome v jihokalifornske pousti
Filmografie: Three's Company, Keeping Secrets, She's the Sheriff, Hollywood Wives, Zuma Beach, A Star-Spangled Celebration, American Graffity, Magnum Force, Yesterday's Heroes, Nothing Personal
Dalsi prace: spisovatelka, bavicka
Zajimavost: deset let byla na televizni "cerne listine", protoze prilis smlouvala o honorar, tak pracovala po klubech jako bavic a dokonce v roce 1986 ziskala cenu Las Vegas Entertainer of the Year

 Jmeno: Angela Watson
Postava: Karen Foster


Rocnik: 1 - 6
Vek: 21
Datum narozeni: 12.11. 1975
Misto narozeni: Illinois
Filmografie: David Rules
Dalsi prace: modelka, zpevacka country
Zajimavost: cena pro modelku roku v roce 1988 v Dallasu

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář